Polski rynek pozostaje wciąż zdominowany przez komputery PC, jednakże powoli coraz większą popularność zyskuje sprzęt sygnowany znakiem nadgryzionego jabłka. Czy wysoką cenę usprawiedliwia wysoka jakość wykonania oraz wygoda użytkowania?

Przeciętnego użytkownika komputera sprzęt Apple może odstraszyć ceną. Czy jest współmierna do jakości? Rosnące szeregi zwolenników rekomendują go w prostych słowach: „ten sprzęt po prostu działa”.

 

Czy komputer Apple jest dobrym wyborem?

Jakość urządzenia jest widoczna gołym okiem. Konstrukcja UniBody, w której obudowa składa się z jednego arkusza aluminium, zapewnia solidność, spójność, brak szpar, a przy tym jest niesłychanie lekka. Laptop można nosić nawet w teczce i bez problemu operować nim, trzymając w jednej ręce, a iMac, jako komputer All-in-One, chociaż większy od pozostałych modeli doskonale prezentuje się na biurku i może być prawdziwą ozdobą gabinetu. Komputery te są też bardzo ciche (do tego stopnia, że w ogóle nie słychać, że pracują).

Niewątpliwy plus to długość pracy baterii, która przy przeciętnym, regularnym użytkowaniu sprzętu może wytrzymać od 5 do nawet 8 godzin. To niewątpliwe udogodnienie w podróży czy podczas pracy. Jednemu i drugiemu sprzyja też bardzo czuły i intuicyjny touchpad, uznawany za jeden z najlepszych na rynku. Nie jest to też urządzenie dostępne jedynie dla właścicieli laptopów Apple - właściciele komputerów iMac mogą kupić Apple Magic Trackpad 2, który działa identycznie jak jego odpowiednik montowany w macbookach.

 

Komputery Apple... po prostu działają

System MacOS wymaga pewnego czasu, aby się z nim oswoić i poznać jego możliwości. Dotyczy to szczególnie wieloletnich użytkowników systemu Windows. Tę niedogodność komputery Apple rekompensują wydajnością i stabilnością. Sprzęt szybko się uruchamia, system nie wymaga instalacji sterowników, praktycznie nie istnieje też zagrożenie wirusami.

 Sam system został zbudowany stawiając wygodę użytkownika na pierwszym miejscu. Wieloletni użytkownicy systemu Windows będą zaskoczeni tym jak prosty i wygodny może być system operacyjny. Szukasz zdjęcia w katalogu? Wystarczy wybrać zdjęcie i nacisnąć klawisz "spacja" a system wyświetli większą miniaturę fotografii, ta metoda pozwala też zapoznać się z treścią dokumentów jeszcze przed ich otwarciem. Chcesz szybko uruchomić aplikację lub znaleźć konkretny plik? Przytrzymaj klawisze command i spację a wyświetli się pole wyszukiwania, w którym możesz wpisać poszukiwane frazy. Wyniki otrzymasz natychmiast. Takich ułatwień jest znacznie więcej i po pewnym czasie zaczynamy dziwić się jak mogliśmy wcześniej żyć bez nich.

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o komputerach Apple - sprawdź nasz asortyment i napisz do nas jeżeli masz więcej pytań.