Wielu klientów uważa, że sprzęt poleasingowy jest identyczny ze sprzętem używanym, jaki można kupić na portalach takich jak OLX czy Allegro. W rzeczywistości pytanie o różnice między komputerami poleasingowymi a używanymi jest bardziej skomplikowana.

Sprzęt kupiony w leasingu jest wykorzystywany w różnej wielkości firmach. Użytkownicy korzystają z niego w godzinach pracy, często ograniczając się do zastosowań biurowych. Wyjątkiem są stacje graficzne, przed którymi stawia się bardziej złożone zadania. Ma to wpływ na dalszą eksploatację komputera — sprzęt działający w godzinach pracy posłuży dłużej niż sprzęt wykorzystywany przez wiele godzin w różnych warunkach.

Używany komputer w przeciwieństwie do sprzętu pochodzącego z leasingu mógł być wykorzystywany intensywniej oraz w mniej sprzyjających warunkach.

Ciężko określić średni czas pracy komputera kupionego na jednym z popularnych portali sprzedażowych od osoby prywatnej. Sprzęt może być niemal nowy, ale równie dobrze mógł pracować 24 godziny na dobę przez wiele miesięcy. Ma to znaczenie, gdy bierzemy pod uwagę żywotność komputera. Długi czas pracy sprzętu i wysoka temperatura komponentów po pewnym czasie skutkuje awariami. Przykładem tutaj mogą być karty graficzne, które po pewnym czasie ulegają awariom przez słabnące luty.

Warunki, w jakich korzystano z komputera, także mają olbrzymie znaczenie dla jakości sprzętu, jaki kupujemy. Dlaczego?

Laptopy biznesowe w biurze są wykorzystywane w określony sposób. Ryzyko zalania czy upuszczenia sprzętu jest znacznie mniejsze niż w przypadku używanego laptopa kupionego po okazyjnej cenie. Nawet jeżeli laptop w biurze został upuszczony bądź zalany, najprawdopodobniej został naprawiony przez wykwalifikowany serwis, bądź takiej naprawy dokonała firma ponownie wprowadzająca sprzęt na rynek.

Warunki zakupu sprzętu poleasingowego również są korzystniejsze niż w przypadku laptopów i komputerów pochodzących od osób prywatnych. Przede wszystkim warunki gwarancyjne są korzystniejsze i wynoszą od miesiąca do 5 lat (jak w przypadku dodatkowej gwarancji oferowanej przez nasz sklep), kupujący mają zapewniony wykwalifikowany serwis, który nie tylko zna sprzęt, który naprawia, ale zna również jego historię, co znacząco wpływa na jakość naprawy. Na koniec — kupując komputer poleasingowy w wyspecjalizowanej firmie możemy liczyć na fakturę.