Laptop do pracy biurowej powinien być dla nas wygodnym narzędziem pracy, a nie zabawką. Dlatego też kupując komputer, na którym będziemy pracowali, powinniśmy kierować się znacznie innymi czynnikami, niż kupując laptop do domu.

Nie znając do końca tematu, można dojść do wniosku, że między laptopem biznesowym a marketowym nie ma różnic. Czasem nawet laptopy biznesowe wydają się nam gorsze, ze względu na gorsze parametry sprzętowe.

Pamiętajmy, że laptop biurowy nie potrzebuje najnowszego procesora i dysku. Zamiast tego oferuje wytrzymałość, którą zawstydzi wszystkie komputery z marketu w tym samym segmencie cenowym. Firmy nie mogą sobie pozwolić na częste awarie oraz pękające obudowy, ponieważ czas to pieniądz. Innymi słowy, poświęcając wydajność, która nie jest dla nas najważniejsza, zyskujemy na jakości, której sprzęt marketowy nie oferuje.

Pomijając jakość, powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość i wagę naszego komputera. Jeżeli laptop będzie jedynie leżał na biurku, nie jest ona problemem, ale gdy nasza praca wymaga częstych wyjazdów, szybko docenimy niewielką wagę oraz rozmiary.

Wielkość dysku nie jest najważniejsza. Jeżeli pracujemy najczęściej z dokumentami dysk 320 GB lub mniejszy wystarczy w zupełności. O dyskach większej pojemności możemy zacząć myśleć dopiero wtedy, gdy część naszej pracy ma związek z grafiką. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w dodatkowy nośnik danych.

Częste wyjazdy służbowe powinny skłonić nas do rozważenia laptopa wyposażonego w pojemniejszą baterię. Praca w drodze czy u klienta stanie się znacznie wygodniejsza, gdy nie będziemy musieli wozić ze sobą w torbie zasilacza ani walczyć o dostęp do gniazdka.

Przede wszystkim jednak wybierz laptop, który będzie dla Ciebie wygodny. Wszystkie wskazówki dotyczące parametrów pomogą Ci w wyborze, ale najważniejszym ze wszystkich parametrów jest Twoja wygoda.